رامین پذیره با تاکید بر اینکه دولت مثل گذشته توجه بیشتری به بخش طیور و گوشت سفید داشته باشد تا تولید و اشتغال این بخش در سال اقتصاد مقاومتی تقویت شود، اظهار داشت: حمایت از تولیدکننده و ایجاد اشتغال نیز همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده که برای تأمین امنیت غذایی اقدامی لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اینکه مسائلی در زمینه قیمت خرید و فروش مرغ گوشتی از آذربایجان شرقی مطرح شده بود که قیمت‌های ارائه شده غیرواقعی است افزود: قیمت‌هایی که در نامه اخیر انجمن صنفی مرغداران مرغ گوشتی عنوان شده نادرست است و قیمت‌های روزانه در سایت انجمن صنفی و سایت‌های معتبر منتشر می‌شود که قیمت‌های رسمی مبنای خرید و فروش است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی مرغداران مرغ گوشتی آذربایجان شرقی طرح مسائل حاشیه‌ای را به ضرر تولید دانست و گفت: مسائلی که در فضای رسانه‌ای کشور مطرح شده، نظر شخصی بوده و افراد باید پاسخگوی آمار مطرح شده خود باشند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حمایت از تولید نیاز به توجه بیشتری دارد، ابراز داشت: با برنامه ریزی‌های منسجم که بین اتحادیه و دولت صورت گرفته، به عنوان مثال امروز 20 اردیبهشت، مرغ «زنده» که در درب مرغداری از مرغداران، هر کیلو 4500 تا 4600 تومان خریداری می‌شود.

پذیره افزود: مرغ «آماده طبخ» نیز بر اساس فرمول‌ها و محاسبات هزینه کشتارگاهی، حمل و نقل، سود منطقی فروشنده و… به عنوان هزینه تمام شده در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های کشاورزی مرغداران مرغ گوشتی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در توافقی که انجمن جوجه یک روزه و اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی ایران، صورت گرفت، مقرر شد تا در گام نخست، جوجه یک روزه درجه یک به قیمت 1700 تومان توسط اتحادیه در اختیار مرغداران پرورش دهنده قرار گیرد، اضافه کرد: این رقم بر اساس مصوبه سازمان حمایت از مصرف کننده توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح از دهم اردیبهشت آغاز شده و در 10 روز اخیر 600 هزار قطعه جوجه یک روزه درجه یک از مزارع مرغ مادر گوشتی سطح کشور و استان در بین مرغداران آذربایجان شرقی توزیع شده است، گفت: دولت می‌تواند با افزایش حمایت خود از تولیدکنندگان و پرورش دهندگان مرغ گوشتی در جهت اقتصادی‌تر کردن تولید، به حضور گوشت سفید در سبد کالای مردم با قیمت مناسب کمک کند.

Comments are closed.