دکتر نیما ستارزاده  امینی به تاریخ دوم فروردین 1357 در شهر تبریز دیده به هستی گشود.هوش مثال زدنی او از همان اول کودکی سبب ساز ورود او در سن 6 سالگی به مدرسه دولتی قدس گردید.
وی بعد از مقطع ابتدائی دوران راهنمایی را هم در همان مکان ادامه داده و برای تحصیل در دوره ی دبیرستان پای در دبیرستان شهید رضایی نهاد.رشته ریاضی فیزیک انتخاب او در سال دوم متوسطه بود. در سال دوم به دبیرستان مشکاه پای نهاده و تحت لوای زبدگی و با توصیه مدیر دبیرستان پیشین به ادامه تحصیل مشغول گشت.در سال 1376 در سه رشته دانشگاهی سد کنکور را پشت سر نهاد و در ر شته ریاضی کاربردی با گرایش انفرماتیک وارد دانشگاه گشت و با توجه به تصمیم مسبوق به سابقه جهت ادامه تحصیل در خارج کشور در سال 1381 به خدمت مقدس سربازی رفته و در نیروی هوایی این و ظیفه شریف را جاری ساخت.
لازم به ذکر است در همان اوایل مسئول فنی حرفه ای پایگاه دوم شکاری بود. در سال 1383با درجه ستوانی ترخیص گردید.پس از این دوران در دانشگاه پلی تکنیک کیف اکراین دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران را پشت سر نهاده و پس از بازگشت به آغوش وطن به عنوان مدیر عامل شرکت پارلاسازه آذربایجان مشغول خدمت رسانی در حوزه تخصصی خویش گردید.علاقه وافر به آموزش او تهییج به اخذ نمایندگی آموزش زبان های خارجی شکوه ایران گردانید که در گامهای بعدی موفقیت های شایانی را نیز در این حوزه نصیب خویش ساخت که سرانجام به کارگشایی مدرسه دخترانه امینی سوق یافت.
دکتر امینی شروع به تحصیل در رشته معماری  نمود ومدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را به اتمام رساند  و هم اکنون  دانشجوی دکتری معماری می باشند  که توان علمی وی را در مسائل شهری دو چندان کرد.وی بعدها جهت تکمیل تحصیلات دانشگاهی خویش در ازمون دانشگاه غازی آنکارا شرکت جست و با امتیازی در خور در دوره دکتری پذیرفته شد که هم اکنون مشغول گذراندن این مقطع میباشد.